Policia malazeze qëllon 30-vjeçarin shqiptar

06/04/2012 00:00

Një 30-vjeçar nga Hani i Hotit është qëlluar me armë zjarri nga rojet
kufitare malazeze. Gëzim Ndrekaj, rreth orës 22 të mbrëmjes së të enjtes
kishte hyrë disa dhjetëra metra brenda kufirit të Malit të Zi.

Rojet ushtarake i kane bere thirrje te ndaloje por ai eshte kthyer pas dhe eshte qelluar me arme duke u plagosur ne kembe.

Banoret e zones thone se 30-vjeçari po mblidhte bagetite, ndersa per malazezet ai eshte kontrabandist.

Top Channel