Fier, dhunohet zyra e kryetarit të Këshillit Bashkiak

02/12/2011 00:00

Posti i kryetarit te keshillit te qarkut te Fierit qe prej disa muajsh eshte kthyer ne molle sherri.

Pas seancave te shumta gjyqesore dhe perplasjeve mediatike, pasditen e se enjtes jane shfaqur edhe dhunime te ketij institucioni si dhe konfrontime fizike.

Nenkryetari i qarkut Hader Cako thote se deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj se bashku me disa persona te tjere kane shperthyer deren e zyres se kryetarit te qarkut, si dhe kane dhunuar dhe kercenuar personat qe ndodheshin aty.

Kryetari aktual i qarkut te Fierit, dale pas zgjedhjeve te 28 Majit dhe konstituimit te keshillit te qarkut Vangjel Ndreka thote se shqyerja e deres nga personat qe shoqeroheshin me deputetin Alibeaj ka per qellim acarimin e situates. Ai kerkon qe gjithcka te zgjidhet sipas ligjit.

Top Channel