Kinë, autobusi bie në lumë, 16 viktima

02/10/2011 09:05

16 persona kanë vdekur, 17 të tjerë janë plagosur dhe 1 është zhdukur kur ditën e shtunë një autobuz në Kinë ka rënë në lumin Xiangxi.

Ngjarja ka ndodhur në provincën Hubei.

Shoqata Kombëtare e Turizmit ka sqaruar se në autobuz kanë qenë 34 persona.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit që ka ndodhur në ditën e parë të festës kombëtare të Kinës.

 

Top Channel