Libi, Ghaddafi, sulm në fushat e naftës

07/04/2011 14:00

Kanë qenë forcat e Gaddafit dhe ato britanike që kanë goditur fushat e naftës në Libinë lindore.

Lajmin e ka bërë të ditur një eksponent AGOCO, kompania e naftës në Gjirin Arabik që punon në impiantin e Sarir, duke përgënjeshtruar akuzat e qeverisë së Tripolit, që ia kishte atribuar sulmin avionëve britanikë.

Ndërkohë një eksponent i rebelëve e ka cilësuar si qesharake që britanikët ta kenë bërë këtë: “Është kudo firma e Ghaddafit”.

Top Channel