Japoni, rreth 12600 të vdekur nga tërmeti dhe tsunami

07/04/2011 08:00

Vazhdon të përkeqësohet bilanci i tërmetit me magnitudë 9 që më 11 mars shkatërroi Japoninë veri-lindore, duke gjeneruar një tsunami edhe më shkatërrues.

Sipas azhornimit të fundit të shpërndarë nga policia kombëtare, numri i viktimave ka shkuar në 12596.

Ndërkohë që numri i të zhdukurve është 14747.

82 përqind e kufomave të rekuperuara deri tani janë identifikuar.

Top Channel