Komuna Dajt, tentohet të vritet kandidati i PD-së

01/04/2011 20:30

Tentohet të vritet kandidati i Partisë Demokratike për komunën Dajt, në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Freskut ku kandidati i PD-së, Besim Kuka është konfliktuar me shtetasin Ylli Hidri, autor i ngjarjes.

Sipas burimeve në vendngjarje, Hidri dyshohet të ketë qëlluar me armë zjarri, por pa lënduar ndonjë person.

Policia ka mbërritur menjëherë dhe ka bërë të mundur ndalimin e Hidrit.

Ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje.

Top Channel