Tërmeti në Zelandë, 147 viktima

27/02/2011 09:55

Bilanci i tërmetit të së martës së kaluar në Christchurch, në Zelandën e Re, është 147 viktima dhe rreth 50 të zhdukur.

Lajmin e ka bërë të ditur policia, e cila më parë kishte folur për 200 të zhdukur.

“Numri i personave të vdekur është 147. Mendojmë se disa nga viktimat e konfirmuara janë edhe në listën e të zhdukurve gjë që e redukton shifrën e këtyre të fundit në 50”, u shpreh Dave Cliff, shefi i policisë së Christchurch.

 

Top Channel