Prokuroria: Kërcënime ndaj Edi Ramës

30/01/2011 11:20

Prokuroria ka dërguar në Gjykatë tre persona të cilët akuzohen për kërcënime ndaj kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama.

Sipas Prokurorisë, Luan Rami, Fatos Rami dhe Afrim Kiçja kërcënuan fizikisht Edi Ramën.

Kërcënimet ndaj liderit të Ps-së u zbuluan nga përgjimet e telefonave.

Pritet që Gjykata të vendosë masën e sigurisë ndaj tyre.

 

Top Channel