Balla: Akuzat ndaj të arrestuarve, qesharake

24/01/2011 13:20

Deputeti i PS-së, Taulant Balla ka reaguar për akuzat e ngritura ndaj personave të arrestuar gjatë demonstratës së 21 janarit, duke i konsideruar ato si qesharake.

“Faktet dhe akuzat e ngritura kundër demonstruesve qesharake. Demonstruesit e arrestuar janë dhunuar në komisariatet e policisë”, është shprehur Balla.

“Përgjegjësit kryesorë për atë që ndodhi në 21 janar janë Berisha e Lulëzim Basha”, theksoi deputeti socialist.

Top Channel