Celulat e armatosura drejtohen nga Hezbollah

19/01/2011 14:20

Disa celula të armatosura aktiv në Rripin e Gazës janë të drejtuara dhe të mbështetura nga Hezbollahu libanez.

Lajmin e ka bërë të ditur e përditshmja izraelite “Maariv”.

Sipas saj, këto celula shpesh të përbera nga ish elementë të al-Fatah, varen nga “Njësia 1800” e Hezbollahut që ushqen luftën e armatosur palestineze kundër Izraelit: Qeis Obeid e Samir Quntar.

Top Channel