Tiranë, në pranga i moshuari, dogji 30 ha pyll

23/08/2010 12:45

Një person ka rënë në prangat e policisë pasi dogji aksidentalisht 30 hektarë pyll pranë fshatit Prezë të Tiranës.

Policia ka arrestuar 64-vjecarin Muharrem Kasa, pasi i moshuari ka qenë duke djegur disa mbeturina por prej pakujdesisë flakët i dolën jashtë kontrollit dhe u përhapen në pyll.

Pas bilancit të dëmeve rezultoi se vec pemëve u dogjën edhe 100 rrënjë ullinj.

Top Channel