Stuhia e parë tropikale në Atlantik

26/06/2010 13:45

Është formuar në brigjet e Karaibeve, “Alex”, stuhia e parë tropikale e sezonit të uraganëve në Atlantik.

Lajmin e kanë bërë të ditur autoritetet amerikane.

Sipas disa ekspertëve, stuhia duhet të arrijë Belize dhe gadishullin e Jukatanit, brenda fundjavës dhe më pas do të drejtohet drejt Gjirit të Meksikës, ku grupi BP po përpiqet të pastrojë ujrat e ndotura me naftë.

Top Channel