Aksident në Elbasan- Librazhd, plagosen 5 vetë

19/06/2010 13:40

Pesë vetë kanë mbetur të plagosur nga një aksident që ka ndodhur ne aksin e rruges Elbasan-Librazhd.

Ne pjesen e rruges prane fshatit Mirake nje automjet tip benz me targa te Tiranes i drejtuar nga  Fatos Gjoni u perplas me nje kamion me targa Tirane ne pronesi te shtetasit Flamur Mecka.

Per pasoje u plagosen shteasit Fatos Gjoni 48 vjec  Merita Gjoni 45 vjec, Magi Gjoni 18 vjec, Dragush Toska 59 vjec dhe Lumturi Toska 55 vjec. Te demtuarit kane qene udhetare pasagjere ne mjetin e 48 vjecarit Gjoni.

Ata ndodhen ne kirurgjine e Elbasanit dhe kane marre sherbimin mjekesor. Sipas mjekeve te pese te plagosurit jane jashtë rrezikut per jeten. Policia ka arrestuar drejtuesin e kamionit, Flamur Mecken.

Top Channel