Rriten temperaturat, e marta kap pikun

12/06/2010 13:35

Masat e thata dhe të nxehta që kanë ardhur nga Afrika Veriore kanë sjellë rritje të temperaturave në gjithë vendin.

Meteorologet e Shërbimit Ushtarak parashikojne rritje te temperaturave minimale dhe maksimale, ne ditet ne vijim. E marta parashikohet te jete nje nga ditet me te nxehta te javes se ardhshme.

Por ndersa reshjet e shiut pritet te shfaqen pas dates 21 qershor, mjeket rekomandojne levizje sa me te pakte ne rruge ne oret e mesdites dhe konsumimin e sa me shume lengjeve dhe frutave. Kete te shtune levizjet ne rruget e kryeqytetit jane te pakta, ndersa shume qytetare kane preferuar te kalojne fundjaven prane bregdetit.

Top Channel