Ahmadinexhad: Jemi vendi më demokratik në botë

04/06/2010 09:55

Republika islamike iraniane është sistemi më demokratik në botë.

Kështu ka deklaruar presidenti Mahmud Ahmadinexhad duke folur në Teheran, në përvjetorin e vdekjes së Ajatollahut Khomenei.

Këtë vlerësim Ahmadinexhad e dha duke iu referuar zgjedhjeve presidenciale që u zhvilluan muaj më parë në Iran.
Opozita asokohe u derdh në shesh duke akuzuar qeverinë për mashtrim dhe manipulim.

 

Top Channel