Kinë, përmbytjet, 30 të vdekur

03/06/2010 08:15

Rëndohet bilanci i stuhive të furrishme që kanë përfshirë provincën e kineze të Guangxi.

Të paktën 30 persona kanë humbur jetën dhe dy fëmijë rezultojnë të zhdukur.

Ndërkohë 700 të tjerë kanë mbetur të izoluar në brendësi të shkollave të përmbytura.

Top Channel