Tibet, termet 5.4 grade Rihter ne Jushu

29/05/2010 09:45

Nje termet i forte ka tronditur rrafshnalten e Tibetit mengjesin e sotem ne oren 10:30 me oren lokale.

Epiqendra eshte lokalizuar ne qytetin e Giegut. Per momentin nuk ka te dhena per viktima dhe deme materiale, por sipas burimeve, gjate oreve te ardhshme mund te gjenden trupa te pajete nen rrenoja.

Lekundja me magnitude 5.4 grade e shkalles Rihter goditi zonen e Jushuse, e njejta zone qe u godit pak muaj me pare, ku gjeten vdekjen 2200 persona.

Top Channel