Indi, 90 viktma ne atentatin ndaj trenit

29/05/2010 08:40

Rendohet bilanci i viktimave te shkaktuara pas nje atentati te rebeleve maoiste ne Indi ne trenin e linjes Kalkuta-Bombei.

Sipas autoriteteve, numerohen 90 te vdekur dhe dhjetra te plagosur. “Per momentin jane gjetur 90 kufoma”, tha inspektori i policise te Bengalas Perendimore, Surajit Purakayastha.

Ai shtoi se gjate oreve te ardhme pritet qe numri i viktimave te shtohet pasi po vazhdojne kerkimet ne rrenoja. Dy vagona qe jane perplasur me trenin e mallrave, nuk jane kontrolluar ende.

Top Channel