PD reagon: Kosta mashtroi para komisionit

28/05/2010 19:35

Partia Demokratike vazhdon te kembengule se Vangjel Kosta ka qene pjesemarres ne procese politike dhe madje per kete fakt genjeu edhe deputete gjate seances degjimore.

Ne nje reagim publik PD deklaroi per here te pare se e kishte informuar presidentin per dy kushtet per gjykatesit, e para te mos kete qene pjese e proceseve politike gjate diktatures dhe te mos kete qene funksionar politik gjate 20 viteve te fundit.

Deputeti demokrat, Eduart Halimi sqaroi se Kosta mashtroi gjate pyetjeve para komisionit per keto dy kushte, prandaj ai nuk mori votat e nevojshme per t’u zgjedhur anetar i Gjykates Kushtetuese.  

Top Channel