Halimi: Rama te distancohet nga veprimi i Doshit

26/05/2010 15:25

Partia Demokratike ka kerkuar nga kreu socialist Edi Rama te distancohet nga veprimi i deputetit Tom Doshi ne seancen e te henes.

Sipas deputetit demokrat, Eduart Halimi, deputeti Doshi ka kercenuar rende deputetin tjeter te Partise Demokratike, Strazimiri.

“Publiku pati rastin te shohe ne ekran, cdo detaj te aktit te rende te Tom Doshit, i cili ne sallen e kuvendit kercenoi me vdekje kolegun tone, Strazimiri. I kerkojme Rames qe te distancohet qarte nga nje veper e paster penale e kryer ne prani te shumices se parlamentit dhe te marre masa ndaj Doshit”, u shpreh Halimi.

Top Channel