Interpol ekstradon 26 vjecarin mashtrues

20/05/2010 18:30

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nga Athina shtetasin Indrit Aliu, i shpallur ne kerkim per mashtrime me shuma te medha parash.

Lajmin e bejne te ditur burime policore zyrtare, sipas te cilave 26 vjecari ishte shpallur ne kerkim nderkombetar, pasi kishte mashtruar shume biznese.

Sipas burimeve, ai paraqitej si biznesmen dhe permes mashtrimit u merrte “viktimave” te tij shuma te konsiderueshme parash, qe arrijne ne miliona euro.

Burimet shtojne me tej se policia kishte filluar te hetonte mbi 26 vjecarin pas denoncimeve te bera nga biznese te ndryshme.

Top Channel