Vrasja në Krujë, në kërkim 30-vjecari

12/05/2010 14:40

Konfliktet e hapura per çeshtje pronesie kane shkaktuar nje vrasje te dyfishte ne qarkun e Durresit. Xhevrie Stafa 50-vjece dhe Qemal Çopani 40 vjeç kane gjetur vdekjen ne Spitalin Ushtarak pasi u plagosen me arme zjarri nga nje 30 vjeçar. (UPDATE)

Viktimat jane moter e vella. Ngjarja ndodhi ne mesdite ne fshatin Fushe-Thumane te Krujes ku pas nje konflikti per probleme pronesie u qelluan me arme zjarri dy personat qe megjithe ndihmen mjekesore gjeten vdekjen.

Nderkohe sherbimet e policise kane identifikuar si autor te dyshuar te ngjarjes shtetasin Gezim Zeneli 30 vjec me banim ne fshatin Vinjoll te Lacit dhe po punohet per kapjen e tij, ndersa vazhdojne veprimet proceduriale per zbardhjen e plote te detajeve te krimit qe mori jeten e dy personave.  

Top Channel