Ndoka: Berisha, hap kutitë ose largohu

09/05/2010 11:15

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka ka deklaruar gjatë protestës së opozitës paraditen e sotme se kryeministri Berisha nuk mund të prishë kurrë ëndrrat e popullit shqiptarë.

“Nuk ka qeveri që të ketë organizuar antimitingje proteste kundër qytetarëve të vete, është e vetmja sepse qytetarët nuk e

kanë votuar dhe nuk e duan më”, është shprehur Ndoka. “Ke mbyllur në kuti gjykata, intitucionet dhe ministri, por nuk mund të mbyllësh kurrë endrrën e shqiptarëve për liri dhe demokraci, ndaj Berisha hap kutitë ose largohu”, theksoi lideri i PDK-së.

Top Channel