Bangkok, 80 mijë protestues në shesh

27/03/2010 20:30

Të paktën 80 mijë “këmisha të kuqe” kanë dalë në sheshin qëndror te Bangkokut në Tajlandë për të protestuar kundër kryeministrit Vejajiva.

Protestat kanë mbërritur në ditën e 16-të dhe sipas manifestuesve, gjithcka do vazhdojë deri sa kryeministri të shpallë zgjedhjet e parakohshme.

Ushtarë të shumtë kanë rrethuar ndërtesat qeveritare. Deri në këto momente nuk ka pasur përplasje mes protestuesve dhe policisë.   

Top Channel