Bruksel, hidhet nga pallati, vret edhe një kalimtar

24/03/2010 13:40

Një grua në Belgjikë është hedhur nga kati i 12-të duke vrarë veten dhe deri këtu, lajmi hyn tek rubrika e kronikës së zezë, por jo gjithë skena është rutinë.

Me hedhjen e saj nga pallati, 65 vjecarja ka zënë poshtë një kalimtar, dukë i marrë jetën edhe atij. E moshuara vuante nga depresioni, cka e ka bërë të shkojë në tarracën e pallatit që ndodhet në lagjen “Auderghem” të Brukselit nga ku është hedhur.

Viktima e saj është edhe një 72 vjecar që po kalonte rastësisht poshtë.

Top Channel