Bulqizë, konflikt me armë për kromin

23/03/2010 16:00

Konflikti per zotërimin e burimeve me mineral kromi në Bulqize ka degjeneruar sot edhe në perdorim të armëve.

Rreth orës 9:00 disa persona të armatosur kanë qëlluar me armë zjarri pistoletë një grup tjetër, të cilet po punonin në një galeri kromi në zonen D. Fatmirësisht nuk ka patur viktima dhe as të plagosur.

Pak minuta pas ngjarjes ne zonen D të minierave kanë mbërritur forcat e policisë së Bulqizës. Pas nderhyrjes së tyre është bërë i mundur ndalimi i një personi ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kerkim. Drejtoria e policisë së Dibres është duke punuar për kapjen e tyre.

Top Channel