Durres, aksident rrugor, nje i vdekur

17/03/2010 09:20

Nje person ka humbur jeten ne Durres si pasoje e nje aksidenti rrugor.

Mengjesin e sotem, nje i ri qe udhetonte me nje motorr tip “Yamaha” pa targa eshte perplasur me nje automjet tip Mercedes Benz dhe me pas ka gjetur vdekjen ne spitalin e Durresit.

Sipas burimeve policore ne vendin e ngjarjes viktima eshte shtetasi Ilmi Halluca nga Durresi, ndersa eshte ndaluar drejtuesi i automjetit me targa DR 4932 D, Elton Velaj 34 vjec. Ngjarja e rende ndodhi prane rrethrrotullimit te rruga e re qe kalon nga zona e ish-kenetes. Menjehere drejtuesi i motorrit eshte derguar ne spital ku dhe ka nderruar jete.

Inspektoret e policise rrugore po punojne per sqarimin e plote te rrethanave te ketij aksidenti vdekjeprures, ndersa mosrespektimi i rregullave ne qarkullim vazhdon te marre e te gjymtoje jete njerezish ne rruge.

Top Channel