Socialistet braktisin Komisionin e Ligjeve

16/03/2010 10:40

Deputetet e opozites kane braktisur punimet e Komisionit te Ligjeve, ku po diskutohen dhe debatohen nismat e propozuara nga Partia Socialiste, me ane te te cilave synohet t’i jepet zgjidhje krizes politike ne vend.

Deputetet socialiste vendosen largimin nga salla pas kerkesave per ndryshim te nismave bere nga Partia Demokratike, ndersa po behej shqyrtimi nen per nen.

“Mazhoranca eshte treguar hipokrite dhe amendamentet e saj jane prove per kete. Kriza qe po kalon vendi eshte politike dhe jo juridike”, u shpreh deputeti socialist, Fatmir Xhafaj, duke i cilesuar keto veprime si jo serioze.

Top Channel