Itali, 3 shqiptare humbasin jeten ne aksident

14/03/2010 13:35

Tre emigrante shqiptare kane humbur jeten ne nje aksident te ndodhur prane qytetit te Vicencas ne veri te Italise.

Aksidenti tragjik ka ndodhur gjate oreve te para te mengjsit dhe sipas agjencise se lajmeve Ansa, ngjarja ndodhi ne segmentin A12 dhe A15 ne rugen qe lidh Santo Stefano Magra me Spezia-n.

Dy prej viktimave u identifikuan dhe ata jane, Eljon e Arber Berisha, ndersa nuk dihet ende identiteti i shqiptarit te trete qe humbi jeten ne kete aksident. Te tre viktimat jane me origjine nga fshati Pllake i Durresit.

Mesa duket, shkak per kete aksident eshte bere nje makine qe udhetonte ne drejtim te kundert me makinen tip “Opel Vectra” te tre shqiptareve.

Top Channel