“Kerkoj te dashur”, prezantohen mijera

13/03/2010 16:55

Sot ne Kine meshkujt jane rreth 30 milione me shume se femrat. Ne vendin me te populluar te botes shume persona rrezikojne te qendrojne single per gjithe jeten.

Por nuk eshte keshtu per studenten Zhang Mengqian: ajo ka vendosur ne universitet nje lajmerim te cilit i jane pergjigjur mijera persona.

Zhang Mengqian, studentja e universitetit te teknologjise elektronike te Chengdu, ne provincen e Sichuan, ka vendosur te kerkoje te dashur ne nje lajmerim ne “kendin e deshirave” ne universitet.

Kandidatet potenciale duhet te paraqiteshin perpara kolegjit rreth ores 12:30 me 11 mars dhe te therrisnin emrin e saj.

“Quhem Zhang Mengqian, jam studente e katit te pare, por fatkeqesisht nuk arrij te gjej nje te dashur. Megjithate besoj tek fati”, shkruhej ne njoftim. Pas njoftimit jane paraqitur mijera te rinj.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel