Tirane-Elbasan, Berisha prezanton projektin

11/03/2010 10:45

Kryeministri Sali Berisha prezanton projektin teknik te rruges Tirane-Elbasan.

Shefi i qeverise, ndersa prezantoi projektin fitues nga tre te tille qe ishin ne gare, theksoi se kjo rruge do te realizohet me kater korsi dhe do te jete me tunel.

“Kostoja e kesaj rruge eshte tre here me e larte se alernativat e tjera, nderkohe qe eshte distanca me e shkurter mes dy qyteteteve. Infrastruktura mbetet fuqia e ndryshimit dhe eshte pikerisht ky projekt qe do ta fuqizoje ekonomikisht Elbasanin”, u shpreh Berisha.

 

Top Channel