Eastwood, film per J. Edgar Hoover

11/03/2010 12:25

Eshte gati projekti i ri i Clint Eastwood. Sipas “Variety”, Eastwood po pergatit nje biografi per kreun e FBI-se, J. Edgar Hoover.

Skenografia e filmit do te behet nga Dustin Lance Black.

Hoover u emerua drejtor i Bureau of Investigation ne 1924 dhe 11 vjet me pas, kur u themelua Federal Bureau of Investigation, u be shef duke mbajtur kete detyre deri kur vdiq ne 1972-shin.

Top Channel