Rezoluta per vizat, PS neser ne kuvend

10/03/2010 14:20

Deputetet socialiste vendosen qe te futen ne seancen e neserme plenare vetem kur te diskutohet e votohet rezoluta e hartuar nga mazhoranca per liberalizimin e vizave.

Vendimi eshte marre ne menyre unanime nga grupi kuvendor socialist ne nje mbledhje te perfunduar pak minuta me pare.

Nderkohe rezoluta eshte diskutuar dje ne Komisionin e Integrimit pa pranine e deputeteve opozitare. Nga ana e saj Partia Demokratike me ane te deputetit Aldo Bumci i beri thirrje deputeteve opozitare qe te futeshin ne kuvend dhe te votonin pro kesaj rezolute qe nuk eshte nje ceshtje politike, por jetike per shqiptaret.

Top Channel