Riatdhesohen 9 klandestine shqiptare

09/03/2010 09:25

Policia greke riatdhesoi 9 klandestine qe kishin tentuar te kalonin dje kufirin, duke i kthyer ata ne policine e Devollit. Klandestinet ishin bllokuar ne kufi nga debora.

Ata jane kryesisht nga Peqini dhe Lushnja dhe kishin humbur rrugen ne afersi te Kosturit.

Policia tha se te kthyerit jane Mondi Paja, 26 vjec, Besim Kashari, 17, Klement Suli, 20, Hajri Sulko 23 vjec, Valter Elezi 22 vjec Ariel Xhaja 20, Tomorr Sulko, 24, Kreshnik Sulko dhe Servet Sulko nga 22 vjec.

Nente te rinjte ishin nisur nga mali ne zonen e Kapshtices dhe pasi kishin kaluar ne Greqi e paten te pamundur udhetimin e metejshem per shkak te motit te keq.

Top Channel