Koha ka ndaluar per Macaulay Culkin

09/03/2010 19:40

Macaulay Culkin. Ky emer ndoshta nuk ju kujton asgje, por nese themi “I vetem ne shtepi”, atehere te gjithe do ta cojne mendjen tek djaloshi trazovac qe pushtoi ekranet para 20 viteve me sagen e famshme te Krishtlindjeve.

Bashke me disa aktore te tjere, te bere te famshem 20 vjet me pare, tashme ne moshe madhore, Culkin mori pjese ne ceremonine e organizuar nga John Hughes, regjisori i famshem i komedive te viteve ’80. Elegant, me floke te krehur ende si nje femije, per Mac koha duket se ka ndaluar.

Ne vitin 1990 Macaulay u be nje nga aktoret me te njohur ne Hollywood fale filmit “I vetem ne shtepi”, ndersa nje vit me pas u shfaq edhe ne klipin e Michael Jackson “Black or White”. Por me pas karriera e tij u nderpre ne menyre te mistershme per shkak te te atit. Ne ceremonine e ndarjes se cmimeve Oscar ai u shfaq bashke me Molly Ringwald, Matthew Broderick, Anthony Micheal Hall, Judd Nelson dhe Ally Sheedy.

Top Channel