PS: Qeveria genjeu per pagat dhe ndihmat sociale

08/03/2010 15:45

Opozita akuzoi sot qeverine se ka genjyer me premtimet per rritjen e pagave dhe ndihmes sociale.

Duke iu referuar te dhenave ne realizimin e buxhetit, deputeti Ilir Beqja tha eshte thelluar varferia e shtresave me te ekspozuar te shoqerise.

“Ne vitin 2009 shpenzimet per paga jane 5 % me te uleta se ne vitin 2008. Ketu perfshihen edhe pagat e 38 mije arsimtareve te cileve Sali Berisha sot duhet te kerkoje falje sepse mezi mbajti vetem gjysmen e premtimit qe do t’u dyfishonte pagat”, u shpreh Beqja.

Top Channel