Probleme per Naomin, “rrahu” shoferin

03/03/2010 03:15

Probleme per ish top modelen me ngjyre Naomi Campbell. 39 vjecarja akuzohet per dhune te ushtruar ndaj shoferit te limuzines, te cilin e kishte punesuar vetem per 24 ore.

Shoferi, nje 27 vjecar ka denoncuar ne polici dhunen e ushtruar nga Campbell duke u treguar si prova edhe shenjat e dhunes se pesuar prej top modeles.

27 vjecari deklaroi se Naomi u nxeh krejt papritur dhe se nuk e kishte kuptuar se cfare e kishte irrituar kaq shume ate.

Rasti ne fjale nuk eshte i pari per Naomin. Top modelja ka nje “histori te pasur” me incidente per te cilat shume here eshte denuar me sherbime ne komunitet.

Me 15 janar te 2009 sulmoi ish kamarieren e saj, Gaby Gibson. Disa kohe me vone nje tjeter kamariere e saj, Ana Scolavino u be pre e shkarkimit te nervave te Naomit, kur ish modelja e kishte goditur me aparatin telefonik pasi nuk po gjente xhinset e saj te preferuara.

Ne qershor te 2009 Campbell u deklarua fajtore dhe u denua me 200 ore pune publike pasi sulmoi dhe ofendoi nje punonjes te British Airways ne aeroportin e Londres.

Top Channel