Droga, PD: DASH vleresoi perpjekjet e qeverise

03/03/2010 20:25

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit te raportit te Departamentit amerikan te Shtetit per trafikun e droges, duke deklaruar se ai vlereson perpjekjet e qeverise shqiptare.

Ne nje konference per shtyp, zedhenesja e PD, Erla Mehilli u eshte kunderpergjigjur edhe akuzave te bera nga Partia Socialiste duke iu referuar ketij raporti.

“PD pershendet raportin realist per luften e bere nga qeveria dhe policia ndaj trafikanteve. Raporti vlereson masat e qeverise, qe kane nderprere transportin e droges permes detit ne Itali, dhe ate per ne Mal te Zi dhe Bosnje. Raporti vlereson se kjo qeveri mund te krahasohet vetem me veteveten dhe me asnje pasardhese”, ka pohuar Mehilli.

Me tej, duke iu referuar deklarates se PS se imuniteti mbron zyrtaret e korruptuar, zedhenesja ka ftuar partine opozitare qe te bashkepunoje per t’ua hequr imunitetin personave te dyshuar.

Top Channel