Akulli bllokon anijen e pasagjereve

29/01/2010 16:20

Nje anije me 850 pasagjere ne bord eshte bllokuar nga akulli ne detin Balltik, prane brigjeve finlandeze.

Trageti krocere “Nordland”, ishte nisur nga Helsinki dhe ishte drejtuar per ne Tallin te Estonise.

Mjeti mbeti i bllokuar pak pasi terhoqi spirancen, 8 milje nga porti finlandez.

Top Channel