Itali, vdes shqiptari, u fut per te ndare grindjen

28/01/2010 12:10

Nje shqiptar vdiq mbremjen e kaluar ne Firence te Italise pas nje sulmi me thike.

Sipas agjencise italianeve te lajmeve ANSA, viktima quhet Diku Atnant, 21 vjec dhe mori plagen fatale ndersa ishte futur per te qetesuar nje grindje.

Policia arrestoi me akuzen e vrasjes, dy italiane me origjine sllave 28 dhe 20 vjec.

Grindja shpertheu per motive banale, ndersa Atnant nderhyri per te qetesuar sherrin mes nje shqiptari tjeter dhe dy te arrestuarve. Nga perleshjet mbeti i plagosur edhe shqiptari tjeter, emri i te cilit nuk behet i ditur.

Top Channel