Greqi, bursa e Athines ne pikiate

28/01/2010 19:00

Bursa e Athines ndodhet ne nje renie te forte, nderkohe qe fermeret vazhdojne te mbajne te bllokuara rruget dhe kufijte.

Treguesi i pergjithshem, pas nje hapjeje ne rritje te dites se sotme, shenon tani renie prej 1.5 perqind, duke u kthyer nen nivelin simbolik te 2 mije pikeve.

Fermeret, pavaresisht apeleve te kryeministrit Papandreu, ndodhen ne diten e 13-te te protestave, me barrikada te vendosura ne autostradat kryesore dhe ne pikat kufitare te vendit.

Top Channel