Orikum, protestuesit bllokojne rrugen

27/01/2010 10:30

Banoret e qytezes se Orikumit protestuan mengjesin e sotem duke bllokuar rrugen nacionale.

Ata kane kerkuar serish zgjidhjen e kerkesave te tyre per ceshtjen e tokave te shperndara sipas ligjit 7501. Disa dhjetra persona dolen ne rruge duke bllokuar uren e Izvorit dhe duke mos lejuar mjetet te kalonin.

Per pasoje u krijua nje radhe e gjate dhe eshte dashur nderhyrja e policise per te larguar nga rruga protestuesit dhe per te lejuar levizjen e mjeteve.

Top Channel