Meta: Topalli veproi sipas rregullave

26/01/2010 13:45

Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta del ne mbrojtje te kryetares se kuvendit Jozefina Topalli per delegacionin e Shqiperise ne Keshillin e Evropes, duke e clesuar cdo veprim ne baze te rregullave dhe ne perputhje me ligjin.

“Opozita perpiqet te demtoje imazhin e vendit”, theksoi Meta, duke shtuar nder te tjera se vetem fundi i bojkotit e zgjidh krizen.

“LSI mbeshtet dialogun per situaten dhe eshte e gatshme te jape kontributin e saj ne kete aspekt. Opozita duhet te hyje ne kuvend”, u shpreh Meta.

Top Channel