Itali, vrasja e shqiptarit, 7 ne pranga

26/01/2010 09:35

Shtate persona, shqiptare dhe italiane, jane arrestuar mengjesin e sotem ne vendin fqinj lidhur me shkembimin e zjarrit te regjistruar pardje ne nje klub nate te qytetit te Milanos.

Lajmin e bejne te ditur mediat italiane, te cilat kujtojne se nga shkembimi i zjarrit humbi jeten nje 38 vjecar shqiptar.

Sipas te njejtave burime, gjate operacionit karabinieret kane rekuperuar edhe nje nga dy pistoletat e perdorura ne konfliktin e armatosur, por nuk dihet ende se cili eshte autori material i vrasjes.

Top Channel