Financimet, Obama denon vendimin e gjykates

21/01/2010 21:25

Presidenti amerikan Barack Obama ka denuar vendimin e Gjykates Supreme te Shteteve te Bashkuara, qe i jep driten jeshile financimit politik nga ana ndermarrjeve te medha.

“Kjo perben nje fitore per boset e naftes, te bankave dhe te ndermarrjeve te medha”, ka deklaruar Obama.

Kjo eshte nje tjeter humbje per shefin e Shtepise se Bardhe, pas humbjes se nje vendi ne Senat qe u mor nga rivalet e tij pasi u la vakant nga senatori Ted Kennedy.

Top Channel