Studionin vipat ne web, u vidhnin me pas vilat

18/01/2010 13:30

Gjate javes duhet te paraqiten ne gjykaten e Los Angeles anetaret e nje bande qe “Los Angeles Times” i ka quajtur si “Bling Ring”.

Rasti i hajduteve te bizhuterive jo vetem ka terhequr vemendjen e mediave lokale, por edhe te gjigandeve mediatik si “New York Times”.

Gjashte adoleshente, te gjithe rreth moshes 20 vjecare, dyshohen se u kane vjedhur yjeve te rinj gure te cmuar, ora, veshje firmato dhe aksesore luksi me nje vlere prej 3 milione dollaresh.

Viktimat: nga Paris Hilton tek Lindsay Lohan, Megan Fox dhe Orlando Bloom. Goditje perfekte te realizuara kryesisht fale mediave online dhe rrjeteve sociale si “Twitter”.

Top Channel