Taylor Swift, sukses me klas

15/01/2010 13:55

Eshte artistja qe ka shitur me shume disqe ne Amerike per vitin 2009, pas Michael Jackson.

Pasi ka fituar cdo cmim te mundshem nga MTV Video Music Awards ne Country Music Awards, Taylor Swift eshte ne listen e te nominuarve per cmimet Grammy qe do te ndahen ne 31 janar.

Behet fjale vetem per nje 21-vjecare, e cila nuk perdor shume truk e qe shoqerohet nga e ema neper turet boterore.

Eshte bjonde, sykalter dhe me natyren e vajzes se mire dhe me talentin e padiskutueshem qe ka, arriti te fitoje zemrat e fansave.

Sipas muzikologeve Taylor ia ka dale te behet e famshme duke u sjelle me klas dhe mase, pa perdorur fjale te pista e pa kercyer nudo para publikut.

Pavaresisht parave dhe fames, Taylor vazhdon te ngase te njejten makine Lexus, dhuruar nga prinderit kur ishte 15 vjec.Ajo nuk ben cmendurira si Paris Hilton, thjesht per te rene ne sy per shkak te parave qe ka.

Megjithate edhe ajo ka patur momentet e veta ekstravagante, kur p.sh: kur mori me qira nje super autobus me velgat e palestres kudo neper bote.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel