Nderron jete skulptori Shaban Haderi

14/01/2010 10:50

Ndahet nga jeta ne moshen 82-vjecare skulptori Shaban Haderi, laureat i Cmimit te Republikes.

Haderi njihet si bashkeautor i monumentit te te Pavaresise ne Vlore, si dhe i skulptures “5 Heronjte e Vigut”.

Skulptori u nda nga jeta sot, nderkohe qe homazhet do te zhvillohen neser nga ora 11:00 deri ne 12:00 ne Galerine e Arteve.

Top Channel