Haiti, Obama merr ne telefon Ban Ki-Moon

14/01/2010 14:20

Presidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Barack Obama, ka marre ne telefon sekretarin e pergjithshem te OKB-se, Ban Ki Moon per te kordinuar ndihmat ne Haiti.

Presidenti amerikan ka telefonuar edhe homologun e tij brazilian Lula, kryeministrin kanadez Stephen Harper, presidentin e Meksikes Felipe Calderon, ate te Kilit Michelle Bachelet dhe ambasadorin amerikan ne Haiti, Ken Merten.

Me te gjithe lideret, kreu i Shtepise se Bardhe ka nenvizuar rendesine per te vepruar me shpejtesi dhe ne menyre te koordinuar.

Top Channel