Rusi, vidhet statuja e Leninit

12/01/2010 16:35

Jo vetem kercenojne ta heqin nga mauzoleumi i Sheshit te Kuq dhe te demtojne monumentet e tij, por tani kane vjedhur edhe nje statuje te Leninit.

Ngjarja ka ndodhur ne qytezen e Kolumna, rreth 100 kilometer nga Moska, sipas njoftimeve te agjencise “Interfax”.

Busti, prej cementoje, gjendej ne perballe hyrjes se nje fabrike. Zhdukja eshte bere me 22 dhjetor, por asnje, as punetoret nuk e kane vene re mungesen e tij.

Vrasja e shkencetarit, SHBA hedh poshte akuzat. Teherani akuzon Uashingtonin per atentatin

“Jane absurde akuzat e formuluara nga Teherani sipas te cilave SHBA-te jane pas atentatit ku humbi jeten nje shkencetar berthamor iranian”.

Keshtu eshte shprehur zedhenesi i Departamentit Amerikan te Shtetit, Mark Toner.

Ai ka hedhur poshte akuzat e ministrit te Jashtem iranian qe kishte vene gishtin kunder SHBA-ve dhe Izraelit.

Top Channel